Zonguldak Redüktör
  • Ana Sayfa
  • .
  • Haberler
  • .
  • Zonguldak Redüktör

Zonguldak Redüktör

Araçların iç ve dış yapısı pek çok parçadan oluşmaktadır. Bu parçaların her biri aracın düzgün çalışmasını desteklemektedir. Her bir parçanın farklı işlevleri bulunmaktadır. Redüktör ise bu parçalardan biridir. Redüktör kelimesi Türkçeye İngilizceden geçmiştir. Reducer kelimesinden gelen bu redüktörler, kapalı bir dişli sistemidir. Redüktör, bir aracın mekanik, hidrolik ve elektrik sistemlerinde yer alan dişli bir araçtır. Yüksek derecede torklar üreterek araçtan düşük hız alabilmeyi sağlamaktadır. Bir redüktörün kullanım amacı genellikle ağır cisimlere hareket sağlamaktır. Bu işlemlerde fazla derecede güce ihtiyaç duyulmaktadır. Redükter ise araca bu gücü sağlayan en önemli parçalardan biridir. Redüktörlerin kullanım amaçları oldukça geniştir. Redüktörler, vinç, konveyör, taşıyıcılar, mikserler, kırıcılar ve değirmenlerde kullanılmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, metal işletme, güç dağıtımı, demir yolları ve çimento işlerinde redüktörden faydalanılmaktadır. Redüktörler kullanım amaçları bakımından çeşitlere ayrılmaktadır. Kullanım amacınıza göre bu redüktörleri iyi bilmeniz gerekmektedir.

Redüktör Motor Kullanım Amaçları

 

Yüksek tork elde edilmek istenen araçlarda kullanılan redüktörler, aracın hızını düşürmektedir. Bir redüktör, sabit devirli bir elektrik motorunun değişken devirli dönme hareketine geçişini sağlayabilmektedir. Motorun çıkış şaftına yerleştirilerek bu hareket sağlanmaktadır. Redüktörler 3 parçadan oluşur. Bu parçalar, dişli çark, miller ve dişli yataktır.

Redüktörün içerisinde demir, çelik ve alüminyum bulunmaktadır. Bir redüktörden verim alınabilmesi için dişlilerin sürekli olarak yağlanması gerekmektedir. Redüktörün kullanım amaçları ise şunlardır;

·         Bir aracın farklı yönlere doğru dönmesini sağlamak,

·         Araç milleri arasında güçleri iletmek ve devinim sağlamak,

·         Küçük hacimlerde büyük çevirme imkanı sağlamak,

·         İki motor elemanının döndürülmesi esnasında devinim sağlayarak birbirinden bağımsız şekilde çalışmasını sağlamaktır.

Zonguldak ilimizde sizler için kaliteli malzemelerden üretilen redüktörleri tedarik etmekteyiz. Araçlarınızda kullandığınız bir redüktörden verim alabilmek için bizden redüktör sipariş edebilirsiniz. Araçlar için son derece önemli bir parça olan bu redüktörlerin kalitesi oldukça önemlidir. Web sitemizden bu ürünlere bakabilir ve anında sipariş verebilirsiniz. Uygun fiyata kaliteli malzemeleri satın almak için web sitemizde bulunan iletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.